Нейроетика

Оригінал: https://faculty.washington.edu/chudler/neuroe.html

Неврологія робить відкриття про мозок неймовірною швидкістю. Наприклад, швидко розробляються нові ліки та методи лікування психічних і неврологічних розладів, а методи візуалізації дозволяють побачити живий, працюючий мозок. Чи нейронаука розвивається занадто швидко? Що можна і потрібно робити з цими новими знаннями про мозок? Це питання, які хвилюють працівників сфери, яка називається нейроетикою .

Нейроетикою цікавляться вчені, медики, журналісти, юристи, політики, філософи, священнослужителі та вчителі. Але ми всі маємо цікавитися нейроетикою, оскільки ця галузь впливатиме на багато аспектів нашого повсякденного життя. Деякі нейроетичні проблеми звучать як наукова фантастика, але інші проблеми стосуються технологій і ліків, які зараз доступні. Назад дороги немає. Нейронаукові відкриття продовжуватимуть робитися, і найкраще обговорити ці проблеми, перш ніж вони стануть реальністю.

Нейроетика - деякі питання

Що, якби... машини могли читати ваші думки?

Існуючі методи візуалізації мозку надають дослідникам і лікарям важливі інструменти для дослідження структури та функції живого мозку. Ці потужні методи допомагають виявити аномалії в мозку та можуть допомогти в діагностиці неврологічних і психічних розладів. Візуалізація мозку також використовується в експериментах для вивчення емоцій, мови та сприйняття.

Чи можуть машини також читати ваші думки, плани та спогади? Зараз ми маємо машину під назвою поліграф (іноді її називають детектором брехні). Поліграф фіксує мимовільні фізіологічні реакції, такі як частота серцевих скорочень, артеріальний тиск, частота дихання та потовиділення, щоб побачити, чи люди брешуть. Однак точність поліграфа для виявлення брехні є суперечливою, і деяких людей можна навчити обманювати машину. Чи може машина, яка вимірює мозкову активність, точно виявити брехню?

Винахідники машини для «зняття відбитків пальців мозку» вважають, що вони мають пристрій, який може виявити знання людини про події. Дактилоскопія мозку вимірює електричну активність мозку за допомогою електродів, прикріплених до шкіри голови. Людині пред'являються певні подразники (слова, зображення або звуки). Деякі стимули важливі для розслідування, наприклад місце злочину. Вважається, що ці важливі подразники викликають особливу реакцію мозку, яка вказує на те, що людина щось знає про подразник. Функціональна магнітно-резонансна томографія (МРТ), яка вимірює мозковий кровотік, також може виявити ділянки мозку, які активні, коли людина бреше. Дві компанії, No Lie MRI і Cephos Corp , вже продають послугу для виявлення брехні.

Якщо пристрій може точно вимірювати приховані знання та виявляти брехню, як можна і потрібно його використовувати?

 • Чи потрібно примушувати підозрюваних у скоєнні злочину до сканування мозку? («Ти вкрав гроші?»)
 • Чи слід сканувати мозок підозрюваних терористів? («Чи належите ви до терористичної групи?»)
 • Чи матимуть роботодавці право надавати своїм працівникам сканування мозку? («Чи можна вам довіряти секрети нашої компанії?»)
 • Чи варто людям використовувати сканування мозку своїх подружжя та дітей? («Ти був на грі вчора ввечері?»)
 • Якщо візуалізація мозку може виміряти моральність чи наміри, чи варто її використовувати? («Ви плануєте пограбувати магазин?»)
 • Якщо сканування мозку може виміряти такі таланти, як музичні чи математичні здібності, чи варто його використовувати, щоб скеровувати людей до певної роботи чи від неї?

Спогади дуже крихкі і можуть змінюватися з часом. Чи зможе таке сканування мозку виявити «помилкові спогади» або спогади, які люди вважають правдивими, але неправдивими? У конкретних експериментальних ситуаціях деякі ділянки мозку (задня медіальна скронева частка) по-різному реагують на справжні та помилкові спогади.

Що, якби... машини могли передбачити майбутню неврологічну чи психічну хворобу?

Візуалізація мозку може виявити структурні та функціональні відмінності у людей з різними неврологічними та психічними розладами. Наприклад, магнітно-резонансна томографія показала, що у хворих на шизофренію бокові шлуночки більші за норму, зменшений розмір гіпокампу, змінюються розміри ядер базальних гангліїв і аномалії префронтальної кори. В даний час генетичне тестування можна використовувати для виявлення певних захворювань, таких як хвороба Хантінгтона . Можливо, сканування мозку дозволить виявити інші неврологічні та психічні розлади.

 • Що, якби машина чи тест могли передбачити розлад до появи будь-яких симптомів, можливо, навіть до народження дитини?
 • Чи хотіли б ви знати, чи буде у вас неврологічний або психічний розлад?
 • Чи потрібно змушувати людей лікуватися, щоб уникнути проблем із їхнім станом?
 • Чи повинні страхові компанії вимагати сканування мозку перед тим, як видавати медичний поліс?

Що, якщо... наркотики можуть змінити вашу особистість?

Наркотики, що змінюють настрій, уже доступні. Антидепресанти і транквілізатори щодня вживають мільйони людей: хворих на шизофренію лікують нейролептиками; дітей із синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) лікують стимуляторами. У майбутньому наркотики можуть змінити певну характеристику особистості. Наприклад, можливо, можна створити ліки для боротьби зі сором’язливістю.

 • Якщо препарат може зменшити агресію, чи варто його давати людям, засудженим за насильницькі злочини?
 • Чи можна і потрібно розробити таблетку для усунення специфічних фобій, таких як страх літати?

Що, якби... ліки, машини чи генна інженерія могли підвищити вашу пам’ять та інтелект?

Тепер у нас є препарати для уповільнення проблем з пам’яттю, пов’язаних із хворобою Альцгеймера. Багато фармацевтичних компаній, у тому числі Memory Pharmaceuticals, компанія, заснована лауреатом Нобелівської премії доктором Еріком Канделом , розробляють нові хімікати для покращення пам’яті.

 • Чи слід розробляти ліки для підвищення інтелектуальних здібностей людей без будь-яких захворювань чи розладів?
 • Чи було б гарною ідеєю прийняти таблетку для покращення пам’яті та уваги, чи виникнуть значні побічні ефекти?
 • Якби така « розумна таблетка » існувала, хто б її отримав?
 • Чи є у нас уже такі препарати, як кофеїн і нікотин , для підвищення продуктивності? Якщо так, чи відрізняються вони чимось від нової розумної таблетки?
 • Чи розумні таблетки зроблять людей щасливішими чи депресивнішими?
 • У 1999 році дослідники шляхом генетичної інженерії створили мишу , яка перевершує звичайних мишей у завданнях навчання та пам’яті. Чи слід цю технологію використовувати на людях, щоб виробляти людей із чудовими розумовими здібностями?

Технологічний прогрес уже допомагає людям із проблемами слуху та зору. Наприклад, кохлеарні імплантати використовуються для поліпшення слуху, прогресує розробка штучної сітківки .

 • Чи можемо і повинні ми розробити імплантат машинного мозку для підвищення інтелекту?
 • Якби ці методи існували, хто б їх отримав? Деякі люди вважають, що цими методами користуватимуться лише ті, хто достатньо багатий, щоб їх купити.
 • Якби кожен прийняв розумну таблетку, чи потрібно було б перевизначати «нормальний» інтелект? Чи ця зміна буде тиснути на людей, щоб вони приймали таблетки?
 • Чи є прийом таблеток для підвищення інтелекту формою обману ? Чи прийом таблетки нічим не відрізняється від запису в навчальний клас чи отримання спеціального репетитора?
 • Чи має значення те, як покращується інтелект?

Що, якби... спогади можна було стерти?

Препарати для покращення пам’яті можуть здатися гарною ідеєю, але препарати для стирання пам’яті також можуть бути корисними. Фактично, деякі фармацевтичні компанії намагаються розробити хімікати, щоб блокувати формування спогадів. Ці препарати можуть бути використані, щоб позбутися спогадів про травматичну подію та допомогти жертві одужати. З іншого боку, травматичні події можуть служити інструментом навчання, який підкреслює небезпеку події - стирання спогадів може перешкодити людині уникнути травматичної ситуації в майбутньому.

Що, якби... мозком можна було керувати на відстані?

Ділянки мозку можна стимулювати або пригнічувати шляхом розміщення транскраніального магнітного стимулятора (TMS) на шкірі голови. TMS спрямовує магнітні поля на мозок і використовується для вивчення рухів, відчуттів і пам’яті. Магнітна стимуляція також використовується для лікування депресії та епілепсії.

 • Що, якби магнітні поля могли бути спрямовані на когось на відстані?
 • Як магнітні поля впливають на поведінку та мислення?
 • Чи можна використовувати цю технологію без відома людини?
 • Чи буде це втручанням у приватне життя?
 • Чи можна використовувати цю технологію як зброю?

Майбутнє

Хоча нові відкриття, ймовірно, призведуть до машин і ліків, які можуть покращити роботу мозку, постає питання, що робити з цими новими ліками та новою технологією. Чи втратять люди самопочуття, якщо приймуть один із цих нових препаратів? Чи стануть вони менш людьми, якщо їм імплантують комп’ютерний чіп для покращення пам’яті? Які довгострокові наслідки покращення інтелекту?

Ці питання необхідно обговорити та обговорити ЗАРАЗ!

Вони сказали це!

«Нейроетика — це дослідження того, що є правильним і неправильним, хорошим і поганим у лікуванні, вдосконаленні та бажаному вторгненні чи тривожних маніпуляціях людським мозком».

--- Вільям Сефайр (цитовано Р. Фішбаком і Г. Фішбаком у Hard Science, Hard Choices Сандри Дж. Акерман, 2006 р.)

Посилання та додаткова інформація про нейроетику:

 1. Neuroethics: Mapping the Field - від Dana Press.
 2. Жодна дитина не залишиться позаду без сканування мозку - Cerebrum , 2005.
 3. Бланк, Р., Мозкова політика. Як нова нейронаука змінить наше життя та нашу політику , Вашингтон, округ Колумбія: Georgetown University Press, 1999.
 4. Кабеза, Р. Рао, С. М., Вагнер, А. Д., Майєр, А. Р. і Шактер, Д. Л., Чи можуть медіальні області скроневої частки відрізнити істинне від несправжнього? Пов’язане з подіями функціональне МРТ дослідження правдивої та ілюзорної пам’яті розпізнавання, PNAS , 98:4805-4810, 2001.
 5. Чаттерджі, А., Косметична неврологія: Суперечка щодо покращення рухів, мислення та настрою, Неврологія , 63:968-974, 2004.
 6. Фарах, MJ, Нові етичні проблеми в нейронауці , Nature Neuroscience , 5:1123-1129, 2002.
 7. Закон і мозок, у Філософських транзакціях: Біологічні науки , 29 листопада 2004 р.
 8. Нейрокогнітивне покращення: що ми можемо зробити і що нам робити? - Nature Reviews Neuroscience , 5:421-425, 2004.
 9. Чи етично використовувати технології вдосконалення, щоб зробити нас кращими, ніж добре? - PLoS Medicine , грудень 2004 р.
 10. Neuroethics.upenn.edu [ публікації ]
 11. Група Neuroethics Imaging - Стенфордський університет
 12. Президентська рада з біоетики
 13. Поза межами терапії: біотехнологія та пошуки щастя
 14. Кращі спогади? Перспективи та ризики фармакологічних втручань
 15. Згадування та забування: психологічні аспекти
 16. Щастя і печаль: депресія та фармакологічне підвищення настрою - І
 17. Щастя та печаль: депресія та фармакологічне підвищення настрою - II